Blog Header

W drodze

Huaca

Na własne ryzyko

„Jesteś tutaj wyłącznie na własne ryzyko” – takie ostrzeżenie widzieliśmy w czasie naszych podróży kilkakrotnie. Ty, drogi czytelniku, zaglądając w te zapiski, wiele nie ryzykujesz.

Przeczytaj


Jesienne porządki w archiwum

Nie wiem z jakiego powodu, ale ostatnio z archiwum strony magazynów lotniskowych anywhere.pl poznikały moje teksty, które dla tego wydawnictwa pisałem przez ostatnie 1,5 roku.

Przeczytaj


Pod opieką

W cieniu wielkiej, samotnej akacji, gdzieś w południowo-wschodniej części Serengeti, wyleguje się siedmioro kilkumiesięcznych lwiątek. Z zaciekawieniem unoszą swoje łebki znad spalonej słońcem trawy.

Przeczytaj


Z wiatrem i pod wiatr

Nie, nie spotkaliśmy ani Jacka Sparrowa ani kapitana Barbossy. Nie goniliśmy „Czarnej Perły”, na szczęście „Latający Holender” też nam się nie ukazał a kraken nie wzburzył morza.

Przeczytaj


Safari szyte na miarę

Mija rok od uszytego na miarę safari w Tanzanii. Szykujemy się do następnego, z nadzieją na zobaczenie cudu wielkiej migracji.

Przeczytaj


Skok w bok albo jak zgubić się w Gubbio

To moje notatki, jakie przygotowałem na swój pierwszy publiczny występ jako avidhiker.

Przeczytaj


Świat podglądany

Kilka razy,podczas naszych afrykańskich podróży, oglądaliśmy sceny, w trakcie których lwy zajmowały się przedłużaniem swojego gatunku

Przeczytaj


„Tourists go home” albo gdzie indziej

Ostatnio wpadło mi w oko zdjęcie – na murze w jakimś mieście widniało, wypisane sprayem zdanie: „tourists go home”.

Przeczytaj


Śladami Kazimierza Wielkiego

Nigdy nie sądziłem, że do odbycia tej wycieczki, czy też spaceru samochodowego, skłoni mnie polityk, i to ten w Polsce najważniejszy.

Przeczytaj


Bieszczady za mgłą

  Bieszczady dla mojego pokolenia mają magiczną moc. Zawsze traktowaliśmy je jako nasz „dziki zachód” na wschodnich kresach, jako krainę ucieczki...

Przeczytaj


Dzień jak kręta droga

  "Każdy dzień jest jak kręta droga, już do tego się przyzwyczaiłam" - śpiewa Sheryl Crow, moja ulubiona wokalistka. Od tego...

Przeczytaj